China Tours a Adventura: další úspěšný rok

Cestovní kanceláře China Tours a Adventura včera v pražském Café B. Braun uspořádaly tradiční předvánoční snídani pro své obchodní partnery. A jako vždy se jejich představitelé v pohodové atmosféře ohlédli za právě končícím rokem.

Petr Novotný (Adventura) a Miloš Podpěra (China Tours)

Podobně jako v minulých letech měli nejvyšší představitelé zmiňovaných cestovních kanceláří důvod ke spokojenosti. „Máme za sebou krásný, zajímavý a velmi nabitý rok,“ konstatoval Petr Novotný, ředitel cestovní kanceláře Adventura. „Já jej soukromě nazývám ‚dalším rokem zlaté éry, která nastala zhruba v roce 2016 – naše výsledky se od té doby pohybují na vyšší úrovni než v předchozím období,“ doplnil Miloš Podpěra za China Tours.

Adventura za letošní rok obsloužila cca 5 100 klientů a dosáhla obratu 147 mil. korun, počet zákazníků China Tours se vyšplhal na 1 100 klientů, obrat na 70 mil. korun. „Není to pro nás absolutně rekordní rok, ale v každém případě rok naprosto skvělý,“ dodal Podpěra a stejně jako Novotný poděkoval za spolupráci v uplynulých měsících prodejcům a dalším partnerům, bez kterých by citované výsledky byly zřejmě o poznání nižší.  

Představitelé obou zmiňovaných cestovních kanceláří se ale během včerejší akce jen nedívali dozadu, nýbrž i směrem k příštímu roku. „Čeká nás rok určitě náročný, ale také slavnostní,“ uvedl Novotný a připomněl, že Adventura bude v roce 2020 slavit již 30. výročí svého vzniku. V tomto jubilejním duchu se koneckonců nese i katalog této cestovky pro nadcházející rok. „Naše touha nabídnout co možná nejkvalitnější dovolenou pro všechny zájemce o aktivní způsob cestování nevyhasíná a proto i do jubilejní 30. sezony vstupujeme se stejným nadšením pro poznávání světa kolem nás,“ píše v úvodu katalogu Petr Novotný.

Na losování tomboly se přidal i Jaroslav Lhota z CK Adventura (vlevo)

Cestovní kancelář China Tours si na jubileum ještě rok počká, příští sezona bude její devatenáctá. A vstoupí do ní s řadou novinek, které obohatí širokou škálu léty prověřených zájezdů. V kapitole katalogu nazvané „Odpočinek v Asii“ se jedná o zájezdy kombinující pobyt u moře s aktivním poznáváním. Pro milovníky fyzické aktivity přibyly nové trasy v kapitole „Za (sebe)poznáním do (vele)hor“ – jedná se o méně náročné túry po asijských národních parcích. Nabídka zájezdů pro milovníky gastronomie se rozrostla o jednu vietnamskou novinku. „Kapitola ‚Stylově za zážitky‘ se nám letos rozšiřuje o exkluzivní japonskou cestu ve stylu mijabi – japonském ideálu krásy,“ uzavírá výčet novinek v předmluvě nového katalogu China Tours Miloš Podpěra.

Jak už je na předvánočních snídaních cestovních kanceláří Adventura a China Tours zvykem, došlo i tentokrát na tombolu o ceny věnované těmito touroperátory. Hlavní cenou byl desetitisícový voucher na zájezdy z nabídky CK Adventura. 

 Foto: -pmu-

 

Nejnovější články z rubriky Outgoing

Podcast: S Petrem Novotným o zážitkovém turismu

Jaký je dnešní český turista vydávající se do světa za zážitky a dobrodružstvím? V čem se liší od svých západních souputníků? A jaké trendy hýbou světem zážitkového turismu? Odpovědi na tyto a další otázky jsme hledali u ředitele cestovní kanceláře...

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Z Dánska a Francie přísnější návrat

Ode dneška je na takzvané mapě cestovatele tmavě červená Andorra, do červených zemí s vysokou mírou rizika nákazy koronavirem se přesunou Dánsko a Francie. Oranžové budou nově Island, Itálie a Švýcarsko, zelené Lichtenštejnsko, informuje ministerstvo zdravotnictví.

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Firmy: Změny na mapě cestovatele nejsou problém

Náhlé změny podmínek na takzvané cestovatelské mapě při návratu z dovolených provoz firem neovlivňují. Na riziko případné samoizolace zaměstnanců jsou podniky připravené. Na dotaz ČTK to uvedli ředitelka zaměstnavatelské sekce Svazu průmyslu a dopravy ČR Eva Martinicová...

Číst více