Češi mohou do Dominikánské republiky bez testu od 15. září

Do Dominikánské republiky budou moci Češi cestovat bez prokázání se negativním testem na koronavirus od 15. září. Hoteloví hosté budou před mimořádnými událostmi spojenými s covidem-19 chránění asistenční službou, kterou do konce roku hradí dominikánská vláda. Na Facebooku to oznámil Národní turistický úřad Dominikánské republiky. Hlavní sezona v zemi podle mluvčí cestovní agentury Invia Andrey Řezníčkové začíná na konci listopadu, zájezdy jsou dostupné ale už od začátku října.

>Do Dominikánské republiky budou moci Češi cestovat bez prokázání se negativním testem na koronavirus od 15. září

Česká republika však tuto exotickou destinaci dosud nezařadila na seznam bezpečných zemí. Při návratu tedy pro cestovatele zatím platí, že se musejí na koronavirus nechat testovat, nebo zůstat deset dní v karanténě.

Dominikánská republika podle Národního turistického úřadu zavede hygienický protokol certifikovaný evropskou společností specializující se na kvalitu cestovního ruchu Buró Veritas. Rychlým ambulantním testům budou při vstupu do země podrobeni jen náhodně vybraní turisté. Cestovní zdravotní pojištění, které bude tamní vláda platit při pobytech v hotelích do 31. prosince, zahrnuje testy na koronavirus nebo výdaje na ubytování a změnu letu v případě prodloužení pobytu kvůli nákaze.

„Jde o další dostupnou exotickou destinaci. Dominikánská republika je na podzim díky větru a velkým vlnám rájem surfařů. Devítidenní pobyt v pětihvězdičkovém hotelu s all inclusive se tu pohybuje mezi 30 tisíc a 40 tisíc korun,“ uvedla dále Řezníčková. Na exotickou dovolenou mohou Češi podle ní nyní vyrazit také na Maledivy, které však podle ní naopak od 15. září budou negativní test na covid-19 po Češích vyžadovat, upozornila.

Mezi bezpečné země mimo Evropu česká vláda od 1. července zahrnula Thajsko, Kanadu, Austrálii, Nový Zéland, Japonsko a Jižní Koreu. Seznam od 3. srpna rozšířila o Tunisko.

Foto: Shutterstock.com

 

Nejnovější články z rubriky Destinace

Foto: Shutterstock.com

Celyoturismu.cz končí, cestovní ruch se přesouvá na Komoraplus.cz

Vážení čtenáři, Váš oblíbený portál Celyoturismu.cz bude v horizontu 3 měsíců uzavřen. To podstatné z cestovního ruchu – vývoj, statistiky, analýzy, legislativní problematiku atd. – proto nově najdete na zpravodajském portálu Hospodářské komory ČR www.komoraplus.cz a také ve...

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Tři pilíře německé propagace a pár zajímavých čísel

Nejen tři inspirační videa, ale i zajímavá čísla o turistice z České republiky představil minulý týden ředitel Německé turistické centrály (DZT) v Praze Jan Pohaněl na setkání s novináři.

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Ras Al Khaimah – emirát na špici

Ras Al Khaimah doslova znamená špička stanu. Tento emirát skutečně na mapě tvoří severní špičku Spojených arabských emirátů, s nimiž sousedí se všemi vyjma Abu Dhábí. Místo na špici má ovšem i z hlediska udržitelnosti a zážitků.

Číst více