Češi mohou do Dominikánské republiky bez testu od 15. září

Do Dominikánské republiky budou moci Češi cestovat bez prokázání se negativním testem na koronavirus od 15. září. Hoteloví hosté budou před mimořádnými událostmi spojenými s covidem-19 chránění asistenční službou, kterou do konce roku hradí dominikánská vláda. Na Facebooku to oznámil Národní turistický úřad Dominikánské republiky. Hlavní sezona v zemi podle mluvčí cestovní agentury Invia Andrey Řezníčkové začíná na konci listopadu, zájezdy jsou dostupné ale už od začátku října.

>Do Dominikánské republiky budou moci Češi cestovat bez prokázání se negativním testem na koronavirus od 15. září

Česká republika však tuto exotickou destinaci dosud nezařadila na seznam bezpečných zemí. Při návratu tedy pro cestovatele zatím platí, že se musejí na koronavirus nechat testovat, nebo zůstat deset dní v karanténě.

Dominikánská republika podle Národního turistického úřadu zavede hygienický protokol certifikovaný evropskou společností specializující se na kvalitu cestovního ruchu Buró Veritas. Rychlým ambulantním testům budou při vstupu do země podrobeni jen náhodně vybraní turisté. Cestovní zdravotní pojištění, které bude tamní vláda platit při pobytech v hotelích do 31. prosince, zahrnuje testy na koronavirus nebo výdaje na ubytování a změnu letu v případě prodloužení pobytu kvůli nákaze.

„Jde o další dostupnou exotickou destinaci. Dominikánská republika je na podzim díky větru a velkým vlnám rájem surfařů. Devítidenní pobyt v pětihvězdičkovém hotelu s all inclusive se tu pohybuje mezi 30 tisíc a 40 tisíc korun,“ uvedla dále Řezníčková. Na exotickou dovolenou mohou Češi podle ní nyní vyrazit také na Maledivy, které však podle ní naopak od 15. září budou negativní test na covid-19 po Češích vyžadovat, upozornila.

Mezi bezpečné země mimo Evropu česká vláda od 1. července zahrnula Thajsko, Kanadu, Austrálii, Nový Zéland, Japonsko a Jižní Koreu. Seznam od 3. srpna rozšířila o Tunisko.

Foto: Shutterstock.com

 

Nejnovější články z rubriky Destinace

Foto: Shutterstock.com

Smartwings v květnu spustí linku do Nice

Letecká společnost Smartwings spustí od 6. května novou přímou linku z Prahy do francouzského Nice. Linka bude fungovat dvakrát týdně. Aerolinky zároveň plánují další rozšíření svého provozu o obnovené linky, od května například do Chorvatska nebo Řecka.

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Cestovky si chválí prodej zájezdů na léto

Prodeje zájezdů na léto se podle tuzemských cestovních kanceláří (CK) vyvíjejí velmi dobře. Očekávají, že letošní sezona bude výrazně úspěšnější než minulá. Lidé už si zvykli na protiepidemická opatření, jako jsou roušky či testy, roste...

Číst více
Foto: Chorvatské turistické sdružení

Chorvatské ostrovy jako „covid-free zóna“

Cestovní ruch je pro Chorvatsko životně důležitým odvětvím, není proto divu, že země dělá maximum pro jeho co nejrychlejší restart. Jednou z aktivit, které by měly napomoci oživení turismu, je zahájení akce s názvem „Chorvatské ostrovy -...

Číst více