Budoucnost cestování záleží na typu testů

Baleárské ostrovy se dostaly na českém semaforu do oranžové barvy, což však pro české turisty, kteří zatouží jet na Baleáry, zatím nic neřeší. Jde totiž o příjezdovou turistiku k nám, nikoliv směrem do Španělska, kde platí povinné PCR testy. Nicméně v týdnu od 30. 11. 2020 se koná na kanárském ostrově La Palma velký summit, kterého se na dálku nebo osobně zúčastní vrcholní představitelé cestovního ruchu z G-20 a dalších zemí, generální tajemník WTO Zurab Pololikashvili a různí turoperátoři.

Konference se koná na osrově La Palma

Konferenci zahájil na dálku předseda španělské centrální vlády Pedro Sánchez a zakončí jí španělská ministryně pro průmysl, obchod a cestovní ruch, Reyes Maroto, která bude osobně přítomna celému summitu společně se státním tajemníkem pro cestovní ruch, Fernandem Valdesem. Velmi pozitivní zprávou je slibné vyjádření ministryně usilovat v rámci Evropy o zavedení antigenních testů pro Kanárské ostrovy, které jsou oproti PCR testům dostupnější, a otvírají nadějnou cestu k rychlejšímu obnovení cestovního ruchu na ostrovy.

Foto: Turespaña

Čtěte také: Turespaña: Čekání na vakcínu nemá smysl, je třeba měnit zajeté rituály

Na Kanárské ostrovy jen s negativním testem

Po čem volá španělský cestovní ruch?

Nejnovější články z rubriky Evropa

Foto: Letiště Praha

Aegean Airlines začaly létat do Heráklionu

Pro cesty na řecký ostrov Kréta lze od včerejška využít pravidelného spojení letecké společnosti Aegean Airlines. Linku z Letiště Václava Havla Praha do Heráklionu bude tento dopravce obsluhovat dvakrát týdně, vždy ve čtvrtek a sobotu. V plánu je...

Číst více
Foto: -pmu-

Německo se otevírá turistům. Přivést je mají nové kampaně

Turisté v Německu mohou již ve všech spolkových zemích opět využívat hotely, penziony či kempy, který byly kvůli pandemii nemoci covid-19 uzavřeny. V jako poslední ze spolkových zemí se v pondělí otevřely turistům hotely v Sasku. Zájem o cesty do...

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Chorvatsku už svítí oranžová

Nejoblíbenější letní destinace českých turistů byla nově na semaforu Ministerstva zahraničních věcí ČR zařazena mezi země se středním rizikem nákazy covid-19 (oranžová barva). Turistům vracejícím se z Chorvatska se tak zjednoduší podmínky.

Číst více