Budoucnost cestování záleží na typu testů

Baleárské ostrovy se dostaly na českém semaforu do oranžové barvy, což však pro české turisty, kteří zatouží jet na Baleáry, zatím nic neřeší. Jde totiž o příjezdovou turistiku k nám, nikoliv směrem do Španělska, kde platí povinné PCR testy. Nicméně v týdnu od 30. 11. 2020 se koná na kanárském ostrově La Palma velký summit, kterého se na dálku nebo osobně zúčastní vrcholní představitelé cestovního ruchu z G-20 a dalších zemí, generální tajemník WTO Zurab Pololikashvili a různí turoperátoři.

Konference se koná na osrově La Palma

Konferenci zahájil na dálku předseda španělské centrální vlády Pedro Sánchez a zakončí jí španělská ministryně pro průmysl, obchod a cestovní ruch, Reyes Maroto, která bude osobně přítomna celému summitu společně se státním tajemníkem pro cestovní ruch, Fernandem Valdesem. Velmi pozitivní zprávou je slibné vyjádření ministryně usilovat v rámci Evropy o zavedení antigenních testů pro Kanárské ostrovy, které jsou oproti PCR testům dostupnější, a otvírají nadějnou cestu k rychlejšímu obnovení cestovního ruchu na ostrovy.

Foto: Turespaña

Čtěte také: Turespaña: Čekání na vakcínu nemá smysl, je třeba měnit zajeté rituály

Na Kanárské ostrovy jen s negativním testem

Po čem volá španělský cestovní ruch?

Nejnovější články z rubriky Evropa

Foto: Shutterstock.com

Celyoturismu.cz končí, cestovní ruch se přesouvá na Komoraplus.cz

Vážení čtenáři, Váš oblíbený portál Celyoturismu.cz bude v horizontu 3 měsíců uzavřen. To podstatné z cestovního ruchu – vývoj, statistiky, analýzy, legislativní problematiku atd. – proto nově najdete na zpravodajském portálu Hospodářské komory ČR www.komoraplus.cz a také ve...

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Tři pilíře německé propagace a pár zajímavých čísel

Nejen tři inspirační videa, ale i zajímavá čísla o turistice z České republiky představil minulý týden ředitel Německé turistické centrály (DZT) v Praze Jan Pohaněl na setkání s novináři.

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Poreč – město mozaiky

Mozaika charakterizuje světoznámé památky Poreče – a mozaika je mottem brandu celého města: „You complete us“. Tak se Poreč představila na jubilejním setkání v  Praze 6, s kterou uzavřela partnerství před 10 lety.

Číst více