×

Velká cena cestovního ruchu 2021/2022 začíná. Přihlaste svůj projekt.

Bude letos větší zájem o Řecko?

Foto: Shutterstock.com Foto: Shutterstock.com

O Řecko, které je průkopníkem tzv. covidových pasů a hlásí se k jejich akceptaci, by mohl být podle cestovních kanceláří (CK) a agentur u Čechů letos ještě vyšší zájem než jindy. Jistota pravidel cestování, která budou jednotlivé země vyžadovat, je pro turisty klíčová. Řecko dlouhodobě patří mezi nejoblíbenější letní destinace tuzemských cestovatelů a aktuální prodeje naznačují pokračování v tomto trendu.

Proaktivní přístup Řecka za umožnění cestování mu podle mluvčí cestovní agentury Invia ještě přidá na oblibě. „Řecko je každoročně nejčastější destinací, kam naši klienti vyráží. V roce 2019 tam odjel každý pátý, loni dokonce každý třetí,“ uvedla Andrea Řezníčková. Na letošní léto si zájezd u agentury Invia do Řecka podle ní koupily už tisíce klientů, dovolenou v něm chce strávit 30 procent zákazníků.

Covidový pas je podle marketingového ředitele CK Alexandria Petra Šatného symbolem nastavení jasných podmínek cestování. Řecko tím, že se k nim hlásí už nyní, bude mít podle něj výhodu a prodeje mohou oproti předchozím letům ještě narůst, řekl.

Počet prodaných zájezdů do Řecka na léto podle mluvčí CK Čedok Evy Němečkové značí, že i letos bude patřit k nejoblíbenějším zemím. „Navíc v současné době, kdy se již očkuje ve větší míře a připravuje se zavedení covid pasů, evidujeme denně stále vyšší počty dotazů a nových rezervací letních dovolených,“ řekla. Řecko, Kypr, Izrael podle ní uzavřely dohodu a avizují uznávání covidových pasů. Další země je budou podle ní v brzké době následovat.

Fakt, že Řecko dopředu avizovalo pravidla, za kterých bude turisty přijímat, je podle mluvčího CK Fischer Jana Bezděka dobrý signál. Řecko podle něj bude i letos nepochybně hodně žádané, žebříčku předprodejů na léto nyní vévodí, řekl. Chuť cestovat podle Bezděka nezmizela, možná právě naopak bude větší, protože loni někteří lidé kvůli pandemii na dovolenou do zahraničí nevyrazili. Nyní už si lidé ale na situaci zvykli, testování se stává rutinou, což bude mít na cestování pozitivní dopad, dodal.

Evropská komise představila návrh digitálního zeleného certifikátu, který by měl usnadnit zahraniční cesty. Postaven bude na třech kritériích – očkování, negativním PCR nebo antigenním testu a přítomnosti protilátek v těle. Podle českého ministra zahraničí Tomáše Petříčka by se certifikáty mohly v Evropě začít používat od konce května či od června.

Nejnovější články z rubriky Destinace

Foto: Shutterstock.com

Thajsko už nebude posílat očkované turisty do karantény

Thajsko od příštího měsíce obnoví bezkaranténní vízový program pro očkované turisty. Země, která je závislá na cestovním ruchu, se po zmírnění počtu nových případů nákazy koronavirem zaměřuje na hospodářské oživení. Zahraniční návštěvníci ze všech zemí...

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Při cestách do Švédska odpadne povinnost negativního testu

Švédská vláda včera oznámila, že cestující již nebudou muset před vstupem do země předložit negativní test na covid-19. Opatření zrušila navzdory vysokým počtům nově nakažených, poznamenala agentura Reuters. Finsko začne postupně uvolňovat restrikce od poloviny...

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Zájem o Chorvatsko loni vzrostl o 77 procent

V roce 2021 zaznamenalo Chorvatsko 13,8 milionu příjezdů turistů a 84,1 milionu přenocování, tedy o 77 procent více příjezdů a o 55 procent více přenocování než ve stejném období roku 2020. Zahraniční turisté uskutečnili 71,9 milionu přenocování, zatímco domácí...

Číst více