Blíží se TÝDEN turistických informačních center ČR

Foto: A.T.I.C. ČR Každé ze zapojených TIC potěší ve vybraný den návštěvníky nějakou drobností, občerstvením apod. Foto: A.T.I.C. ČR

Ve vazbě na Světový den pro rozvoj informací vyhlásila Asociace turistických informačních center ČR (A.T.I.C. ČR) na období od 25. do 31. října TÝDEN turistických informačních center. Do akce se zapojí 146 informačních center z celé České republiky. A.T.I.C. ČR o tom informovala v tiskové zprávě.

„Cílem akce je upozornit na činnost informačních center, seznámit veřejnost s tím, co vše informační centra zajišťují, jaké služby poskytují, co jejich práce vyžaduje a obnáší. Tímto chceme pozvat veřejnost k jejich návštěvě,“ uvedl Jan Matouš ze sekretariátu A.T.I.C. ČR. „Ta informační centra, která se k týdnu infocenter přihlásí, obdarují v jimi zvoleném dni mezi 25. a 31. říjnem 2021 své návštěvníky nějakou drobností, nebo je pozvou na znalostní kvíz, někde uvaří kávu nebo čaj a podobně,“ doplnil.

Volba dne v týdnu i nabídky, s níž turistická informační centra veřejnost osloví, je na každém jednotlivém pracovišti.

TÝDEN turistických informačních center ČR je organizován v návaznosti na Světový den pro rozvoj informací připadající na 24. říjen. „Poprvé se akce uskutečnila 24. října 2019 jako Den turistických informačních center. Do akce se jich tehdy zapojilo 177,“ připomněl Jan Matouš.

Zdroj: A.T.I.C. ČR Infocentra pozvou k návštěvě pomocí tohoto plakátu Zdroj: A.T.I.C. ČR

A.T.I.C. ČR podpoří akci zasláním čokoládek a balonků do těch členských infocenter, která se včas k účasti přihlásila.

„Srdečně zveme všechny návštěvníky, aby se do informačních center přišli na jejich činnost podívat, navázat bližší vztahy a případně si i popovídat,“ uzavřel Matouš.

Seznam TIC, která se do akce zapojí, a dnů, na které svoji nabídku připraví, najdete na stránkách A.T.I.C. ČR.

Nejnovější články z rubriky Asociace

Foto: Shutterstock.com

Celyoturismu.cz končí, cestovní ruch se přesouvá na Komoraplus.cz

Vážení čtenáři, Váš oblíbený portál Celyoturismu.cz bude v horizontu 3 měsíců uzavřen. To podstatné z cestovního ruchu – vývoj, statistiky, analýzy, legislativní problematiku atd. – proto nově najdete na zpravodajském portálu Hospodářské komory ČR www.komoraplus.cz a také ve...

Číst více
Foto: Hana Krejbichová / Prague Convention Bureau

Zástupci kongresové Prahy si zvolili nové vedení

Ve středu 4. května se uskutečnila valná hromada Prague Convention Bureau, v rámci níž proběhla volba nového představenstva a členů revizní komise. Kongresový průmysl Prahy, který je oficiálně zastřešován právě Prague Convention Bureau, tak získal nové vedení.

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Restauratérům i ubytovatelům se vracejí hosté

Asociace hotelů a restaurací ČR (AHR) ve spolupráci se společností Data Servis – informace zveřejnila výsledky vývoje tržeb v ubytovacích a stravovacích zařízeních za první čtvrtletí letošního roku. Z průzkumu vyplývá, že provozovatelé restaurací zažívají postupný návrat hostů na...

Číst více