Blíží se TÝDEN turistických informačních center ČR

Foto: A.T.I.C. ČR Každé ze zapojených TIC potěší ve vybraný den návštěvníky nějakou drobností, občerstvením apod. Foto: A.T.I.C. ČR

Ve vazbě na Světový den pro rozvoj informací vyhlásila Asociace turistických informačních center ČR (A.T.I.C. ČR) na období od 25. do 31. října TÝDEN turistických informačních center. Do akce se zapojí 146 informačních center z celé České republiky. A.T.I.C. ČR o tom informovala v tiskové zprávě.

„Cílem akce je upozornit na činnost informačních center, seznámit veřejnost s tím, co vše informační centra zajišťují, jaké služby poskytují, co jejich práce vyžaduje a obnáší. Tímto chceme pozvat veřejnost k jejich návštěvě,“ uvedl Jan Matouš ze sekretariátu A.T.I.C. ČR. „Ta informační centra, která se k týdnu infocenter přihlásí, obdarují v jimi zvoleném dni mezi 25. a 31. říjnem 2021 své návštěvníky nějakou drobností, nebo je pozvou na znalostní kvíz, někde uvaří kávu nebo čaj a podobně,“ doplnil.

Volba dne v týdnu i nabídky, s níž turistická informační centra veřejnost osloví, je na každém jednotlivém pracovišti.

TÝDEN turistických informačních center ČR je organizován v návaznosti na Světový den pro rozvoj informací připadající na 24. říjen. „Poprvé se akce uskutečnila 24. října 2019 jako Den turistických informačních center. Do akce se jich tehdy zapojilo 177,“ připomněl Jan Matouš.

Zdroj: A.T.I.C. ČR Infocentra pozvou k návštěvě pomocí tohoto plakátu Zdroj: A.T.I.C. ČR

A.T.I.C. ČR podpoří akci zasláním čokoládek a balonků do těch členských infocenter, která se včas k účasti přihlásila.

„Srdečně zveme všechny návštěvníky, aby se do informačních center přišli na jejich činnost podívat, navázat bližší vztahy a případně si i popovídat,“ uzavřel Matouš.

Seznam TIC, která se do akce zapojí, a dnů, na které svoji nabídku připraví, najdete na stránkách A.T.I.C. ČR.

Nejnovější články z rubriky Asociace

Foto: Shutterstock.com

Pro kompenzace bude stačit 30procentní pokles obratu

Profesní svazy mohou slavit malé, ale důležité vítězství – vláda vyhověla jejich požadavku a odsouhlasila, že podmínkou pro vstup do kompenzačních programů bude pokles obratu firmy o 30 procent. S odvoláním na vyjádření ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka...

Číst více
Foto: Shutterstock.com

ČUCR apeluje na vládu, aby spustila kompenzace

Česká unie cestovního ruchu (ČUCR) žádá v souvislosti s novými protikoronavirovými opatřeními vládu v demisi o přímou finanční podporu subjektů podnikajících v turismu. Nové restrikce totiž podle unie už tak kritickou situaci mnoha firem ještě dále podstatně zhorší. Další pokles...

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Chystaná opatření poškodí služby, restauratéři volají po kompenzacích

Opatření, která vláda připravuje s cílem zpomalit pandemii covidu-19, budou mít podle zástupců oboru zásadní dopady na podnikání v gastronomii a ve službách. V souvislosti s očekávaným hlubokým propadem tržeb vyzvali vládu k zavedení kompenzačních programů.

Číst více