Blíží se španělské týdenní velikonoční svátky a s nimi i naděje

Foto: Turespaña Katedrála v Palma de Mallorca Foto: Turespaña

Podle rezervační platformy TravelgateX* se sice rezervace ubytování na velikonoční svátky propadly ve Španělsku na 28 procent ve srovnání s rokem 2019, nicméně v pátek 19. března se celkem šest španělských autonomních oblastí dostalo do skupiny s nízkým stupněm rizika.

Jde o Baleárské ostrovy, které dokonce předčily Kanárské ostrovy, pokud jde o míru rizika nákazy, dále Valencijskou oblast, Kastilii-La Manchu, Extremaduru, La Rioju a Murcii. V praxi to znamená, že například němečtí turisté, kteří se o velikonočním týdnu rozhodnou odletět na Mallorku, nebudou muset po návratu absolvovat PCR test do 48 hodin nebo pětidenní karanténu, jako to platí v případě návratu například z Madridu nebo Barcelony.

Další velkou nadějí na zvýšení ubytovacích rezervací a příliv turistů o velikonočních svátcích je spojeno se zrušením embarga na lety z Velké Británie od úterý 22. března 2021. Podmínkou pro všechny Brity přilétající do Španělska z Británie je samozřejmě PCR test ne starší než 72 hodin před odletem.

Podle nařízení centrální španělské vlády je nicméně na pevnině možnost cestovat mezi autonomními oblastmi stále okleštěna a všechny regiony jsou až do 9. dubna na svých hranicích uzavřeny. Andalusie navíc striktně uzavřela i hranice mezi jednotlivými provinciemi (nikoliv okresy), takže není možné například přejíždět mezi provincií Granada a Málaga. Toto omezení se o velikonočních svátcích vztahuje nejen na místní, ale i na cizince. Je třeba si však uvědomit velikost jednotlivých autonomních oblastí. Kastilie-La Mancha je o jeden čtvereční kilometr větší než Česká republika, takže pokud se místní nebo i cizinci rozhodnout poznávat oblast, mají co dělat.

Pro celé Španělsko jednotně platí, že o velikonočních svátcích je zákaz vycházení od 23.00 do 6. hodiny ranní (Kanárské ostrovy 22-06). Uvnitř objektů se mohou sejít maximálně 4 cizí osoby, výjimku tvoří rodinní příslušníci. Na venkovních prostranstvích se může shromáždit najednou maximálně 6 cizích osob. Stejný počet osob platí i pro restaurace, uvnitř a na terase. Omezení do 6 osob platí také u aktivní turistiky a skupin s průvodcem. Výjimkou jsou Kanárské ostrovy, kde ve skupině provozující aktivní turistiku může jít až 20 osob, avšak ve skupinkách po čtyřech. Totéž platí u akcí s průvodcem, tedy maximálně dvacet osob rozdělených do skupinek po pěti.

Španělsko se těmito restrikcemi snaží udržet bezpečnost na maximální možné míře a svědomitě plnit pravidla dohodnutá na evropské úrovni.

www.spain.info

* Noticias de TravelgateX | Hosteltur

Nejnovější články z rubriky Evropa

Foto: Shutterstock.com

Británie ruší semafor a zjednodušuje pravidla vstupu

S účinností od pondělka 4. října se zjednoduší pravidla pro vstup očkovaných zahraničních turistů do Velké Británie. Dosavadní cestovatelský semafor bude nahrazen jednoduchým seznamem „červených“ zemí a teritorií zmírní se požadavky na testování. Informoval o tom portál eTurboNews.

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Chorvatsko a Rakousko zčervenají

Nejste-li očkováni proti covidu-19, od pondělka musíte být připraveni na komplikovanější návrat z Chorvatska a Rakouska. Na takzvané mapě cestovatele se přesunou z oranžové kategorie do červené, která značí vysokou míru rizika nákazy koronavirem. Návrat naopak bude jednodušší...

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Travel Advance nově zastupuje Trentino

Trentino, nezávislá provincie na severu Itálie známá především jako lyžařská destinace, má na českém trhu nové zastoupení. PR pro ni bude zajišťovat agentura Travel Advance, která se specializuje na destinační marketing. Společnost o tom informovala v tiskové...

Číst více