×

Velká cena cestovního ruchu 2021/2022 začíná. Přihlaste svůj projekt.

Blíží se španělské týdenní velikonoční svátky a s nimi i naděje

Foto: Turespaña Katedrála v Palma de Mallorca Foto: Turespaña

Podle rezervační platformy TravelgateX* se sice rezervace ubytování na velikonoční svátky propadly ve Španělsku na 28 procent ve srovnání s rokem 2019, nicméně v pátek 19. března se celkem šest španělských autonomních oblastí dostalo do skupiny s nízkým stupněm rizika.

Jde o Baleárské ostrovy, které dokonce předčily Kanárské ostrovy, pokud jde o míru rizika nákazy, dále Valencijskou oblast, Kastilii-La Manchu, Extremaduru, La Rioju a Murcii. V praxi to znamená, že například němečtí turisté, kteří se o velikonočním týdnu rozhodnou odletět na Mallorku, nebudou muset po návratu absolvovat PCR test do 48 hodin nebo pětidenní karanténu, jako to platí v případě návratu například z Madridu nebo Barcelony.

Další velkou nadějí na zvýšení ubytovacích rezervací a příliv turistů o velikonočních svátcích je spojeno se zrušením embarga na lety z Velké Británie od úterý 22. března 2021. Podmínkou pro všechny Brity přilétající do Španělska z Británie je samozřejmě PCR test ne starší než 72 hodin před odletem.

Podle nařízení centrální španělské vlády je nicméně na pevnině možnost cestovat mezi autonomními oblastmi stále okleštěna a všechny regiony jsou až do 9. dubna na svých hranicích uzavřeny. Andalusie navíc striktně uzavřela i hranice mezi jednotlivými provinciemi (nikoliv okresy), takže není možné například přejíždět mezi provincií Granada a Málaga. Toto omezení se o velikonočních svátcích vztahuje nejen na místní, ale i na cizince. Je třeba si však uvědomit velikost jednotlivých autonomních oblastí. Kastilie-La Mancha je o jeden čtvereční kilometr větší než Česká republika, takže pokud se místní nebo i cizinci rozhodnout poznávat oblast, mají co dělat.

Pro celé Španělsko jednotně platí, že o velikonočních svátcích je zákaz vycházení od 23.00 do 6. hodiny ranní (Kanárské ostrovy 22-06). Uvnitř objektů se mohou sejít maximálně 4 cizí osoby, výjimku tvoří rodinní příslušníci. Na venkovních prostranstvích se může shromáždit najednou maximálně 6 cizích osob. Stejný počet osob platí i pro restaurace, uvnitř a na terase. Omezení do 6 osob platí také u aktivní turistiky a skupin s průvodcem. Výjimkou jsou Kanárské ostrovy, kde ve skupině provozující aktivní turistiku může jít až 20 osob, avšak ve skupinkách po čtyřech. Totéž platí u akcí s průvodcem, tedy maximálně dvacet osob rozdělených do skupinek po pěti.

Španělsko se těmito restrikcemi snaží udržet bezpečnost na maximální možné míře a svědomitě plnit pravidla dohodnutá na evropské úrovni.

www.spain.info

* Noticias de TravelgateX | Hosteltur

Nejnovější články z rubriky Evropa

Foto: Shutterstock.com

Při cestách do Švédska odpadne povinnost negativního testu

Švédská vláda včera oznámila, že cestující již nebudou muset před vstupem do země předložit negativní test na covid-19. Opatření zrušila navzdory vysokým počtům nově nakažených, poznamenala agentura Reuters. Finsko začne postupně uvolňovat restrikce od poloviny...

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Zájem o Chorvatsko loni vzrostl o 77 procent

V roce 2021 zaznamenalo Chorvatsko 13,8 milionu příjezdů turistů a 84,1 milionu přenocování, tedy o 77 procent více příjezdů a o 55 procent více přenocování než ve stejném období roku 2020. Zahraniční turisté uskutečnili 71,9 milionu přenocování, zatímco domácí...

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Boj o udržení slotů nutí dopravce v EU létat s poloprázdnými letadly

Evropské aerolinky v zimních měsících létají s téměř prázdnými letadly. A to jen proto, aby si kýžená místa pro vzlety a přistání, takzvané sloty, na letištích udržely i v době, kdy je poptávka po cestování slabší. Nedávná publicita kolem požadavku na...

Číst více