AHS: Na horách v Česku jsou nyní nejlepší podmínky

Tuzemské lyžařské areály mají podle Asociace horských středisek (AHS) zatím nejlepší podmínky letošní zimy. V provozu je 94 procent středisek s více než 340 kilometry sjezdových tratí. Především ve vysokohorských oblastech napadl v posledních dnech nový sníh, v některých areálech je tak výška pokrývky 90 až 150 centimetrů.

Tuzemské lyžařské areály mají podle Asociace horských středisek (AHR) zatím nejlepší podmínky letošní zimy

Na tuzemských horách je podle asociace nyní lyžařům k dispozici přes 70 procent lanovek a vleků. „Skiareály zaručují velmi dobrou kvalitu dostupných tratí, a to především díky pravidelné údržbě nového sněhu, který se mísí s technickým,“ uvedl ředitel AHS Libor Knot. Nejnovější informace včetně případných omezení mohou lidé sledovat na portálu holidayinfo.cz, kam informace vkládají přímo provozovatelé lyžařských areálů.

Na hory se podle průzkumu AHS chystá 43 procent Čechů, tři čtvrtě z nich vyrážejí lyžovat na prodloužený víkend. Na lyže či snowboard se vydá nejvíce Čechů mezi 30 a 44 lety, druhou nejpočetnější skupinou jsou lidé mezi 18 a 29 lety. Podle agentury CzechTourism v zimě české hory navštíví zhruba 4,5 milionu lidí, asi 80 procent z nich jdou domácí hosté.

České skiareály před letošní zimou za rozvoj a zkvalitnění služeb zaplatily přes 600 milionů korun. Vedle výstavby lanových tratí nejčastěji investovaly do zasněžovacích zařízení nebo techniky pro úpravu tratí. Nabízejí také nové aktivity jako neobvyklé tratě s tunely či klopenými zatáčkami, sáňkařské dráhy či bobové dráhy se zimním provozem.

Foto: Shutterstock.com

 

Nejnovější články z rubriky Česko a jeho regiony

Foto: Shutterstock.com

Předvolební otázka za miliardy: Jak pomoct cestovnímu ruchu?

Česká unie cestovního ruchu zve na online tiskovou konferenci s názvem „Předvolební otázka za miliardy: Jak pomoct cestovnímu ruchu?". Kromě novinářů jsou zváni i zástupci odborné veřejnosti. Tisková konference proběhne 22. června od 15 hodin.

Číst více
Foto: Znojemská Beseda

O druhý ročník Znojmo Zadax zatím projevila zájem stovka podnikatelů

Stovka majitelů znojemských restaurací, kaváren nebo hotelů se zatím zapojila do letošního druhého ročníku akce Znojmo Zadax na podporu podnikatelů působících v cestovním ruchu. Do loňské kampaně se zapojilo 140 podnikatelů, ale i tehdy byl rozjezd v červnu pomalejší....

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Do oblak i do podzemí v Plzeňském kraji

Vyzkoušet si práci kováře, projet se důlním vlakem nebo usednout do stíhačky. Zkrátka místa, kde se dospělí promění v hravé děti. To nabízí technické památky v Plzeňském kraji. Tři z nich vám teď blíže představíme a zaručujeme, že se...

Číst více