Aerolinky easyJet plánují obnovení provozu z Prahy

Nízkonákladová letecká společnost easyJet plánuje během července obnovení provozu z Letiště Václava Havla Praha do několika destinací. Létat budou do Amsterdamu, Manchesteru, Edinburghu a Milána. Později by měly přibýt i další destinace v Evropě, informovalo Letiště Praha.

>Nízkonákladová letecká společnost easyJet plánuje během července obnovení provozu z Letiště Václava Havla Praha do několika destinací

Konkrétně by měl dopravce začít od 13. července opět létat do Amsterdamu, od 16. července do Manchesteru, od 17. července do Edinburghu a o den později by se mělo vrátit také spojení do Milána na letiště Malpensa.

Postupně by pak měly být obnoveny přímé linky do dalších destinací – konkrétně do Basileje, Benátek, Neapole, Bristolu a také na londýnské letiště Gatwick. Lety budou operovány letadly typu Airbus A320 Family.

Britský dopravce je tak jedním ze dvou desítek aerolinek, které už po koronavirové krizi ohlásily návrat na pražské letiště. V současnosti na letišti funguje 19 pravidelných linek. Další budou přibývat v následujících týdnech.

Foto: Letiště Praha

 
 

Nejnovější články z rubriky Česko a jeho regiony

Foto: Shutterstock.com

Prague City Tourism zbohatne o 45 milionů

Radní hlavního města dle očekávání schválili záměr magistrátu navýšit základní jmění městské firmy Prague City Tourism (PCT) o 45 milionů korun na celkových 111 milionů. Základní jmění bude navýšeno úpisem 45 000 akcií.

Číst více
Foto: Shutterstock.com

ČUCR: cestovní ruch patří na Ministerstvo průmyslu a obchodu

Cestovní ruch je průmysl a jako takový patří do gesce Ministerstva průmyslu a obchodu. S touto ústřední myšlenkou se formou otevřeného dopisu obrátil prezident České unie cestovního ruchu Viliam Sivek na představitele obou koalic, které uspěly v podzimních parlamentních...

Číst více
Foto: A.T.I.C. ČR

Blíží se TÝDEN turistických informačních center ČR

Ve vazbě na Světový den pro rozvoj informací vyhlásila Asociace turistických informačních center ČR (A.T.I.C. ČR) na období od 25. do 31. října TÝDEN turistických informačních center. Do akce se zapojí 146 informačních center z celé České republiky....

Číst více