Cena za úspěšný gastronomický koncept 2003 – bronzová plaketa Jaroslava Vašaty byla dne 21. 11. 2003 udělena gastronomickému konceptu účelového stravování s názvem: Stravování, co má styl, provozovatel firma Sodexho s r.o.
Bronzovou plaketu Jaroslava Vašaty „Za úspěšný gastronomický koncept“ redakce odborného časopisu Food-Service letos uděluje počtvrté. Minulí nositelé, gastronomický koncept restaurací Jarmark, Ambiente a restaurace Potrefená husa, byli zástupci tzv. otevřeného stravování. Kvalitní gastronomii však lze nalézt i v uzavřeném, účelovém stravování, v závodních jídelnách, školním i nemocničním stravování.
Letošní oceněný koncept „Stravování, co má styl“ má v podtextu: „Vytvořte si oběd ve vlastním stylu!“ Jedná se o moderní, u nás zatím netradiční řešení stravovacího provozu, o systém sestavený z jednotlivých výdejních míst v podobě stánků, které jsou označené specifickou značkou-brandem. Firma Sodexho tento moderní koncept zážitkové kuchyně popisuje jako přenesení pestré směsice restaurací z ulice do závodní jídelny. Strávník si může vybrat například z denní nabídky asijské kuchyně pod názvem Asia Wok, italská kuchyně a čerstvá pizza je nabízena v Pizza Pisa, milovníci steaků zamíří do stánku s názvem Grill. Tím nabídka zdaleka nekončí, Fit Salad uspokojí zastánce zdravé výživy, Tex Mex zase poskytne exotickou změnu, zastánci domácí kuchyně ocení nabídku z kuchyně našich babiček. Pokrmy se připravují přímo před zrakem zákazníků, lze si svobodně zvolit sestavu jídel na talíři. Kvalita nabízených jídel je samozřejmostí.
Zleva Bc. Maria Horníková, šéfredaktorka časopisu Food Service, |