Předvánoční snídaně s Adventurou a China Tours

Cestovní kanceláře Adventura a China Tours pozvaly své obchodní partnery a přátele na tradiční předvánoční snídani. Ta letošní se konala v pražské vegetariánské restauraci Etnosvět a podobně jako v předchozích letech byla příležitostí nejen k ohlédnutí za uplynulým rokem a nastínění plánů pro rok příští, ale zejména pro neformální rozhovory v přátelské atmosféře.

Petr Novotný a Miloš Podpěra během prezentace na předvánoční snídani cestovních kanceláří Adventura a China Tours

Podobně jako v předchozích letech se i letos šéfové obou „pokrevně spřízněných“ cestovních kanceláří, tedy Petr Novotný (Adventura) a Miloš Podpěra (China Tours) ohlédli za uplynulými dvanácti měsíci. A ohlédnutí to bylo – navzdory dění ve světě a překážkám v podnikání v České republice – příjemné. „Rok 2016 byl opět turbulentní a já od toho nadcházejícího už raději ani nečekám, že by se někde ve světě něco zlepšilo,“ poznamenal Petr Novotný a připomněl migrační krizi, terorismus ve světě, paniku z viru zika v Jižní Americe či hurikány v Karibiku a jihovýchodní Asii, v českém prostředí pak zvyšující se legislativní i byrokratickou zátěž pro podnikání, stejně jako devalvaci české koruny. I za těchto podmínek ale dokázaly obě cestovní kancelář růst. „Pro China Tours byl letošní rok nejúspěšnějším v její historii – náš obrat meziročně vzrostl o třicet procent,“ ilustroval uvedený trend Miloš Podpěra. „Je pravda, že roste zájem klientů o poznávací exotickou dovolenou,“ dodal k letošnímu vývoji Petr Novotný.

Pokud jde o výhledy pro příští rok, Adventura by si podle všeho měla upevnit své postavení největší české cestovní kanceláře s nabídkou aktivní a poznávací dovolené – v jejích katalozích lze najít 408 titulů zájezdů do 121 zemí šesti kontinentů. „Někdy to vypadá, že v dnešní době již není možné nabídnout nic nového. My jsme se rozhodli s tímto stigmatem bojovat a pro příští sezonu jsme připravili hned šedesát novinek,“ poznamenal k novým katalogům ředitel Adventury Petr Novotný.

Cestovní kancelář China Tours se bude pochopitelně i nadále profilovat jako specialista na poznávací zájezdy do Asie. Její nabídka pro rok 2017 obnáší 82 titulů zájezdů do 33 asijských zemí. Pokračovat samozřejmě budou i charitativní a další bohulibé aktivity obou společností. 

Foto: -pmu-

 

Nejnovější články z rubriky Incoming

Křišťálové údolí: průvodce sklářskými exkurzemi na Liberecku

Ajeto Lindava, Preciosa, Rautis i Lasvit: kam na Liberecku za sklem a šperky, ceny exkurzí a kdy se konají otevřené dny.

Číst více
Foto: JCCR

EuroVelo 13 / Stezka železné opony: průvodce po českých úsecích

EuroVelo 13 po Česku: 800 km podél bývalé hranice. Šumava, jižní Morava, značení i tipy na etapy pro cykloturisty.

Číst více

Pivní stezky v Česku: kompletní přehled pro rok 2026

Beskydská, Krkonošská i další pivní stezky 2026: pivovary, délky tras, razítka a odměny. Kam vyrazit za pivem po Česku.

Číst více