Co nového v A.T.I.C. ČR? – 10/2019

Oblíbené informační centrum 2020

Hlasy se letos rozdělovaly mezi 455 cer­tifikovaných TIC ve 14 krajích ČR. Celkem bylo odevzdáno 19 735 hlasů, z toho 15 325 bylo platných. Hlavním partnerem ankety je společnost Kam po Česku. Slavnostní vyhlášení výsledků je naplánováno na členské fórum A.T.I.C. ČR do Trutnova na 15. 10. 2020.


Den turistických informačních center v sobotu 24. října 2020

Srdečně zveme všechny zájemce, aby v tento den navštívili zapojená informační centra, seznámili se blíže s jejich činností, popovídali si a navázali bližší vztahy. K této akci se letos přihlásilo již takřka 150 infocenter (TIC) z celé České republiky. Volba nabídky, s níž turistická informační centra do dne infocenter přichází, je na každém jednotlivém pracovišti. Pracovníci TIC tak v sobotu 24. října obdarují své návštěv­níky nějakou drobností, nebo je pozvou na znalostní kvíz, jinde nabídnou kávu nebo čaj, parohlídku města apod.

Foto: A.T.I.C. ČR

Foto: A.T.I.C. ČR
 

Na webových stránkách asociace www.aticcr.cz je každý týden aktualizován seznam zapojených turistických informačních center včetně jejich nabídek.


Zachraň trosečníky s Českou televizí: výsledky prázdninové hry

Do tradiční letní prázdninové hry pro děti, kterou organizuje ČT:D, se i letos zapojilo 80 členských infocenter, v nichž mohly děti získat pracovní listy s 5 různými typy průvodců divočinou (badatel, průzkumník, umělec, stopař a strážce).

Celkem se hry zúčastnilo 34 042 hráčů, kteří dohromady zadali 130 168 hesel; co heslo, to jedno navštívené místo. Nejnavštěvovanější schránky v přírodě byly letos v Žďáru na Sázavou (1 026 hráčů) a ve Slatiňanech s 1 019 návštěvami. Díky stovce nápadů nabídnutých na webu soutěže, uskutečnily děti navíc dalších 285 379 malých aktivit.

Mgr. Jan MatoušAsociace turistických informačních center
sekretariát
www.aticcr.cz
 

Nejnovější články z rubriky Asociace

Foto: Shutterstock.com

Pro kompenzace bude stačit 30procentní pokles obratu

Profesní svazy mohou slavit malé, ale důležité vítězství – vláda vyhověla jejich požadavku a odsouhlasila, že podmínkou pro vstup do kompenzačních programů bude pokles obratu firmy o 30 procent. S odvoláním na vyjádření ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka...

Číst více
Foto: Shutterstock.com

ČUCR apeluje na vládu, aby spustila kompenzace

Česká unie cestovního ruchu (ČUCR) žádá v souvislosti s novými protikoronavirovými opatřeními vládu v demisi o přímou finanční podporu subjektů podnikajících v turismu. Nové restrikce totiž podle unie už tak kritickou situaci mnoha firem ještě dále podstatně zhorší. Další pokles...

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Chystaná opatření poškodí služby, restauratéři volají po kompenzacích

Opatření, která vláda připravuje s cílem zpomalit pandemii covidu-19, budou mít podle zástupců oboru zásadní dopady na podnikání v gastronomii a ve službách. V souvislosti s očekávaným hlubokým propadem tržeb vyzvali vládu k zavedení kompenzačních programů.

Číst více