České aerolinie nově nabízejí cestujícím ve třídě Business Premium dopravu na pražské letiště zdarma. Cestující, který na letiště nebo z letiště cestuje z Prahy a okolí, zavolá na speciální linku Kontaktního centra ČSA 239 007 240, kde mu bude objednán vůz taxi. Ten ho dopraví na letiště nebo z letiště zdarma. ČSA tak chtějí na základě průzkumu mezi cestujícími vyjít vstříc požadavkům náročné business klientely.
Přepravu na letiště zdarma mohou cestující využít od poloviny září. Služba je určena pro všechny cestující s kódem OK na letence ve třídě Business Premium, tedy pro majitele letenek dvou nejvyšších tarifů. Službu v naprosté většině zajišťují kvalitní vozidla Volkswagen Passat nebo Škoda Octavia.
„České aerolinie se dlouhodobě orientují na obchodní cestující, kteří na svých pravidelných cestách oceňují vysokou kvalitu služeb společnosti. Doprava na letiště a z letiště zdarma doplní již tak bohatou nabídku, kterou České aerolinie cestujícím v nejvyšší třídě Business Premium poskytují,“ řekl viceprezident pro marketing a vývoj produktu Petr Pištělák. Letenky Business Premium se od ostatních liší především svou flexibilitou, cestující je může kdykoli zdarma překnihovat nebo zrušit. Obchodní klientela si může také na palubu vzít více zavazadel a rovněž hmotnostní limit pro zavazadla, která jdou do zavazadlového prostoru, má vyšší než ostatní cestující. V business třídě je výhodnější i načítání mil v rámci věrnostního programu OK Plus. Cestující v business třídě mohou dále využívat přístup do letištních salonků, mají nárok na přednostní odbavení, přednostní průchod kontrolami na letišti, prioritní nastupování a vystupování z letadel, přednostní vyložení zavazadel apod.
Po usazení v letadle je cestujícím business třídy nabídnut uvítací přípitek. K dispozici je jim v kabině prostorná šatna. Na palubě mají business cestující více pohodlí než lidé v ekonomické třídě; větší jsou rozteče sedaček, více prostoru mají cestující pro nohy, sedačky jsou širší. Ve vybraných typech letadel je také audio a video systém. Na palubě mají cestující business třídy vždy o úroveň lepší občerstvení než cestující v ekonomické třídě a také mnohem větší výběr jídel a nápojů včetně nabídky kvalitních vín domácích i zahraničních značek. Vybrat si mohou také z aperitivů, digestivů a dalších alkoholických nápojů. Menu pro business třídu ČSA připravují ve spolupráci s Asociací kuchařů a cukrářů. Nejkvalitnější nápoje ČSA pomáhá vybrat Asociace sommelierů. Od platnosti zimního letového řádu, tedy od 26. října, čeká na cestující business třídy obměněná nabídka menu.
O nové služby je zájem
Především cestující business třídy si oblíbili loni zavedenou možnost odbavení po internetu. Také balení zavazadel do bezpečnostní fólie zdarma, které ČSA na pražském letišti začaly nabízet od června, využívají cestující stále častěji. „Věříme, že také dopravu na letiště zdarma business cestující Českých aerolinií ocení,“ řekl Petr Pištělák.
Daniela Hupáková, České aerolinie