Hotely navrhly podmínky provozu v 4. a 5. stupni rizika

Hoteliéři jsou podle společnosti Pomáháme hoteliérům připraveni fungovat v nejvyšších stupních rizika. Navrhli podmínky pro provoz v pátém a čtvrtém stupni protiepidemického systému PES. Tabulka PES upravující opatření pro jednotlivá podnikatelská odvětví se v současné době reviduje. Podle ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka by nová pravidla mohla platit po 22. lednu.

Hoteliéři jsou podle společnosti Pomáháme hoteliérům připraveni fungovat v nejvyšších stupních rizika.

Ubytovací zařízení podle stávajících nařízení ve čtvrtém a pátém stupni rizika systému PES nesmějí fungovat pro rekreační účely. Hosty mohou ubytovat jen v rámci služebních cest.

V pátém stupni rizika by ubytovací zařízení podle společnosti Pomáháme hoteliérům mohla být otevřená, kdyby se hosté prokazovali negativním antigenním testem. Poskytovatelé ubytování by zajistili, aby po odjezdu klientů zůstal pokoj 24 hodin neobsazený. Stravování by bylo možné pouze formou donášky do pokoje, případně výdejového okénka. Wellness by se smělo užívat jen privátně.

V případě víkendového provozu, kdy by se dal očekávat vyšší zájem o pobyty v současné době hlavně v hotelech a penzionech na horách, by mohla být kapacita omezena například na 75 procent. Celorepubliková obsazenost loni v lednu činila podle Pomáháme hoteliérům 41 procent, v únoru 46 procent. Vyšší koncentrace byla patrná v době prázdnin a o víkendech.

Společnost Pomáháme hoteliérům dále upozornila, že v menších ubytovacích zařízeních se hosté prakticky nepotkávají, a režim pobytu je tak velmi podobný jako v bytovém domě, kde jsou lidé v kontaktu jen na chodbě. Mnoho hotelů disponuje možností bezkontaktního odbavení, jinde jsou recepce opatřeny plexisklem.

Pro čtvrtý stupeň rizika by měla podle hoteliérů pro pobyt dále platit povinnost negativního antigenního testu, ve wellness by byl omezen počet lidí. Stravování by bylo rozloženo na turnusy. Dalo by se zajistit, aby jedna rodina měla vždy tentýž stůl.

„Každý hoteliér i před koronou chtěl zajistit, aby čistota ubytovacího zařízení byla precizní a klienti spokojeni. Koronavirus tuto úzkostlivost ještě umocnil. Máme v hotelech vše – od náhradních roušek pro hosty, po ozónové čistění,“ dodala Radka Telyčková ze společnosti Pomáháme hoteliérům.

Společnost Pomáháme hoteliérům vznikla v roce 2010, založily ji Radka Telyčková a Jaroslava Alenová. Hoteliéry učí, jak dosáhnout vyšších tržeb a uspokojit potřeby klientů. Spolupracují s desítkami hotelů. Na českém a slovenském trhu zastupují například značku on-line rezervačního systému Profitroom.

Foto: Shutterstock.com

 

Nejnovější články z rubriky Legislativa

Foto: Shutterstock.com

Česko je zelené, padají bariéry pro cestování

(aktualizováno) Evropské středisko pro kontrolu a prevenci nemocí (ECDC) zařadilo ode dneška Česko mezi zelené země s nízkým rizikem nákazy, což usnadní cestování do evropských zemí, které se řídí společným unijním semaforem. Pro většinu oblíbených turistických destinací, včetně Chorvatska,...

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Předvolební otázka za miliardy: Jak pomoct cestovnímu ruchu?

Česká unie cestovního ruchu zve na online tiskovou konferenci s názvem „Předvolební otázka za miliardy: Jak pomoct cestovnímu ruchu?". Kromě novinářů jsou zváni i zástupci odborné veřejnosti. Tisková konference proběhne 22. června od 15 hodin.

Číst více
Foto: Shutterstock.com

ACK: Vláda otevřela incomingové agentury, klienti však nesmí přijet

Dne 10. května 2021 bylo ukončeno nařízení, které doposud omezovalo možnost mít otevřené provozovny. To znamenalo, že i cestovní agentury a cestovní kanceláře pracující v incomingovém cestovním ruchu mohly otevřít své provozovny. Nicméně vláda svým rozhodnutím tyto provozovny sice...

Číst více