Co odlišuje průměrný hotel od jedinečného? Skvělá poloha, vysoký standard služeb a atmosféra místa. „To ale není všechno,“ říká Karel Doubek, ředitel hotelu Adria na Václavském náměstí v Praze. „Prvotřídní hotel dělá především sehraný tým lidí, kteří hotelu vtisknou duši a tvář. Hotel Adria povýšil nedávno ze čtyřhvězdičkového hotelu na ****superior. Samotné hvězdičky ale hostu na tváři úsměv nevykouzlí, jsou to právě naši zaměstnanci, kteří táhnou za jeden provaz,“ dodává ředitel.
Pražský hotel Adria získal v rámci nového evropského klasifikačního systému ke svým dosavadním čtyřem hvězdičkám dovětek „superior“. Kontrolní komise prý ohodnotila hotel slovy „špičkově profesionálně vedený, ideálně umístěný hotel! Toto je vzor ostatním hotelům – totálně precizní, svědomitý a důsledný přístup!“ Přívlastek „superior“ vyzdvihuje v rámci dané kategorie špičkové podniky, které mají znatelně více hodnotových bodů, než potřebují. K dosažení takového vysokého počtu bodů potřebuje hotel obzvláště vysokou a kvalitní nabídku služeb. V případě Hotelu Adria se počet získaných bodů rovná úrovni pětihvězdičkového hotelu. Rozdíl je pouze ve struktuře povinných a nepovinných bodů.
Jak ale uvedl ředitel hotelu Karel Doubek, hvězdičky nejsou všechno. Hotel Adria si podle jeho slov uvědomuje, že pokud host nepocítí osobní přístup a individuální péči, příště se již nevrátí. „Máme to štěstí, že u nás pracují výrazné osobnosti, které dělají náš hotel jedinečným,“ řekl Doubek a dodal: „Bez investic do lidského kapitálu to ale v dnešní době nejde.“ Hotel Adria proto od dubna spustil rozsáhlý vzdělávací program pro vlastní zaměstnance. „I ti nejlepší potřebují informace o nových trendech, osvěžit jazykové znalosti, na chvíli se zastavit a podívat se na svou práci jinýma očima,“ komentoval spuštění programu Karel Doubek.
Vzdělávací projekt potrvá 30 měsíců a mohl vzniknout díky podpoře z Evropského sociálního fondu. „Hodláme tyto prostředky smysluplně a efektivně využít. Moji kolegové vzdělávací program chápou jako možnost posunout se o kousek dál a to mě velmi těší. I načasování se nám zdá ideální – jaro v hotelu Adria bude ve znamení radosti z nového začátku a vlastní práce jinak a lépe. A to není málo, spokojený zaměstnanec rovná se dobrý zaměstnanec,“ vysvětlil Karel Doubek.
-red-