Již za necelé dva měsíce odstartují začátek další turistické sezony tradiční mezinárodní veletrhy cestovního ruchu GO a REGIONTOUR. Hned na začátku nového roku, od 14. do 17. ledna 2010, budou mít všichni návštěvníci brněnského výstaviště příležitost seznámit se s nabídkou turistických možností v regionech, cestovních kanceláří, agentur a zahraničních turistických centrál.
REGIONTOUR v novém a větším

REGIONTOUR ale zdaleka neprezentuje pouze krásy České republiky; najdeme zde řadu zahraničních turistických oblastí a měst. Zastoupeny jsou například regiony všech sousedních zemí – zejména Slovenska a Polska.
Novinky na GO
Stejně atraktivně se představí také veletrh GO. Zájemci o nabídku cestovních kanceláří, agentur a zahraničních centrál cestovního ruchu zamíří do pavilonu F.
Na přípravě veletrhu pořadatelé úzce spolupracují s oběma oborovými sdruženími cestovního ruchu – Asociací cestovních kanceláří ČR i Asociací českých cestovních kanceláří a agentur, jejichž expozice v pavilonu F zastřešují prezentace řady členských společností. Významné cestovní kanceláře se samozřejmě prezentují samostatnými stánky. Mezi přihlášenými nechybí například Blue Style, ESO travel, EXIM tours, FIRO-tour, Neckermann, Kovotour Plus, Pressburg, Atis či America Tours, po letech se představí Autoturist. Celkem se návštěvníci seznámí s nabídkou více než dvou set cestovních kanceláří, jejichž zájezdy pokrývají přes sto zahraničních destinací.
Silná bude i přímá zahraniční účast. Po loňské premiéře se do Brna vrací turistická centrála z Kypru a nechybí ani tradiční maďarská turistická nabídka, tentokrát v podání specializované CK Erli Klimkovice. Ve spolupráci s CK Periscope Skandinávie poprvé vystavuje turistická centrála Irska. Tato cestovní kancelář v rámci doprovodného programu také představí nabídku Skandinávie. Poprvé se na veletrhu budou prezentovat zahraniční destinace v rámci pódiového doprovodného programu. Vystřídají se zde země Černá Hora, Maďarsko, Řecko a další, které vyčleněný časový prostor zaplní ukázkami typického folkloru, kultury, gastronomie apod. Cílem dvoudenního zábavného programu je posílit víkendovou návštěvnost a oživit atmosféru podobným způsobem, jako se to dlouhodobě daří na veletrhu REGIONTOUR.
Doprovodný program s aktuálními tématy
Ve spolupráci s garanty veletrhů, odbornými asociacemi a kraji, je připravován doprovodný program, který bude mapovat současnou situaci v cestovním ruchu a reagovat na aktuální problémy. Vedle jedné z nejdůležitějších akcí – zasedání Rady Asociace krajů ČR – přinese doprovodný program v prvních dvou dnech konání veletrhů zajímavé přednášky, diskuse a prezentace, určené především odborným návštěvníkům.
Hlavním tématem bude podpora cestovního ruchu v regionech v době krize. Stěžejní akcí v této oblasti bude připravované setkání u kulatého stolu za účasti zástupců Ministerstva pro místní rozvoj ČR, agentury CzechTourism, Asociace krajů ČR, všech oborových organizací a médií. Dalšími tématy u kulatého stolu budou spolupráce mezi regiony a čerpání dotací na podporu cestovního ruchu z fondů EU.
Tradiční slavnostní vyhlášení výsledků soutěží Grand Prix Regiontour aneb Náš kraj 2009 a ProfiGO, TOPGuide junior a Region Regina bude součástí programu prvního dne veletrhů.
Další zajímavé informace o veletrhu najdete na www.bvv.cz/go
Praktické informace pro návštěvníky
- 14. – 15. 1. 2010 – dny pro odborníky
- 15. – 17. 1. 2010 – dny pro veřejnost (dne 15. 1. od 14.00 hod)
Otevírací doba:
- 10.00 – 18.00 hod
- v neděli jen do 16.00 hod
Text a foto: Veletrhy Brno




