Co nového v A.T.I.C. ČR? – 9/2020

Sobota 24. října: Den turistických informačních center
Již podruhé Asociace turistických informačních center vyhlašuje 24. říjen za Den turistických informačních center (TIC) České republiky. Den TIC je organizován v rámci Světového dne pro rozvoj informací.

Ta informační centra, která se ke dni infocenter přihlásí, obdarují v sobotu 24. října své návštěvníky nějakou drobností nebo je pozvou na znalostní kvíz, někde uvaří kávu nebo čaj apod. Volba nabídky, s níž turistická informační centra veřejnost osloví, je na každém jednotlivém pracovišti. Vloni se ke Dni TIC připojilo nějakou svojí aktivitou více než 170 informačních center. Seznam turistických informačních center, která se do akce zapojí, bude průběžně aktualizovaný na webových stránkách asociace www.aticcr.cz. Zveme širokou veřejnost, aby se v tento den přišla do infocenter na jejich činnost podívat, navázat bližší vztahy a případně si i popovídat.

Foto: A.T.I.C. ČR


Strategie A.T.I.C. ČR

Rada asociace se rozhodla pro období nejbližších let vytvořit Strategii A.T.I.C. ČR, která by pomohla definovat další směřování asociace, strategické cíle a opatření, jak nově vytyčených met dosáhnout. Za tímto účelem se již uskutečnily 2 workshopy pro členy rady asociace, na nichž byla nově definována vize a poslání asociace a sestavena analýza silných a slabých stránek, příležitostí a hrozeb (SWOT analýza). Práce na vytvoření strategie budou na podzim pokračovat. První výstupy budou představeny na členském fóru v Trutnově dne 15. října 2020. Asociace má nyní 356 členů vč. jejich 22 poboček a 6 čekatelů na členství.


Podzimní členské fórum A.T.I.C. ČR v Trutnově

Ve dnech 15.–16. října 2020 se v Trutnově uskuteční setkání pracovníků infocenter v rámci podzimního členského fóra A.T.I.C. ČR. Účastníci fóra se mohou opět těšit na setkání s kolegy, výměnu zkušeností a nové informace. Čtvrteční jednání bude tradičně obohaceno o dvoudenní doprovodný program.

Foto: A.T.I.C. ČR

Nejnovější články z rubriky Asociace

Foto: Shutterstock.com

Celyoturismu.cz končí, cestovní ruch se přesouvá na Komoraplus.cz

Vážení čtenáři, Váš oblíbený portál Celyoturismu.cz bude v horizontu 3 měsíců uzavřen. To podstatné z cestovního ruchu – vývoj, statistiky, analýzy, legislativní problematiku atd. – proto nově najdete na zpravodajském portálu Hospodářské komory ČR www.komoraplus.cz a také ve...

Číst více
Foto: Hana Krejbichová / Prague Convention Bureau

Zástupci kongresové Prahy si zvolili nové vedení

Ve středu 4. května se uskutečnila valná hromada Prague Convention Bureau, v rámci níž proběhla volba nového představenstva a členů revizní komise. Kongresový průmysl Prahy, který je oficiálně zastřešován právě Prague Convention Bureau, tak získal nové vedení.

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Restauratérům i ubytovatelům se vracejí hosté

Asociace hotelů a restaurací ČR (AHR) ve spolupráci se společností Data Servis – informace zveřejnila výsledky vývoje tržeb v ubytovacích a stravovacích zařízeních za první čtvrtletí letošního roku. Z průzkumu vyplývá, že provozovatelé restaurací zažívají postupný návrat hostů na...

Číst více