×

Velká cena cestovního ruchu 2021/2022 začíná. Přihlaste svůj projekt.

České Budějovice chystají slevy na dovolené

České Budějovice poskytnou letos turistům, kteří se ve městě či okolí ubytují, slevu 30 procent, maximálně 300 korun na noc. Chtějí tak navázat na podobný loňský projekt Jihočeské centrály cestovního ruchu (JCCR). Cílem je přilákat víc návštěvníků po dopadech koronavirové pandemie. Na slevové poukazy vyhradilo město milion korun. Záměr radních musí ještě v únoru schválit zastupitelé, oznámila mluvčí radnice Jitka Welzlová.

České Budějovice poskytnou letos turistům, kteří se ve městě či okolí ubytují, slevu 30 procent, maximálně 300 korun na noc

Slevové vouchery lze získat na webu. „V loňském roce měl tento restart v podobě Léta v jižních Čechách poměrně úspěch. A na to bychom rádi navázali. Koronavirová pandemie ukázala, že pokud to situace dovolí, tak lidé jezdí na dovolené častěji po své vlasti a jih Čech bývá jejich oblíbenou destinací. Od slevového programu pro ubytování v našem městě si slibujeme větší návštěvnost,“ řekl náměstek primátora Viktor Vojtko.

Kraj zavedl slevové vouchery loni v červnu. Přispíval tak rodinám na ubytování při dovolené v jižních Čechách a dával slevy do zoo i muzeí. Sleva byla nejvýše 300 korun na člověka a noc. Vyčerpalo se téměř 12 z 39 milionů Kč. Poukazy využilo téměř 5 tisíc rodin, 15 tisíc lidí, zapojilo se 314 hotelů a penzionů, program přispěl na 40 tisíc přenocování. Na letošní jaro chce JCCR připravit slevy na podporu firemních akcí, využít by šlo 6,6 milionu korun, jak řekl ředitel JCCR Jaromír Polášek.

Jihočeský kraj byl v loňském třetím čtvrtletí turisticky nejnavštěvovanější v ČR. Poprvé do něj přijelo víc lidí než do Prahy. Hosté zde strávili 2,38 milionu nocí, meziročně o 4,8 procenta víc. Podle statistiků navštívilo od července do konce září jižní Čechy 780 744 hostů, z toho 703 059 domácích. Čechů meziročně dorazilo o 22 procent víc. Navzdory koronakrizi ubylo všech turistů meziročně jen o tři procenta.

Foto: Shutterstock.com

 

Nejnovější články z rubriky Česko a jeho regiony

Foto: Jihočeská centrála cestovního ruchu

Jižní Čechy se rozrostou o další modernizovaná karavanová stání

Do dotačního programu Jihočeského kraje, zaměřeného na vznik nových a modernizaci současných karavanových stání, dorazilo k termínu podání celkem 27 žádostí. V tiskové zprávě o tom informovala Jihočeská centrála cestovního ruchu.

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Karlovarský kraj podpoří památky a turismus 16 miliony korun

Karlovarský kraj letos vyhlásil dva nové dotační programy na podporu památkové péče a cestovního ruchu. První se zaměří na projektovou přípravu a druhý na podporu památek zapsaných na seznam Světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Celkem kraj rozdělí...

Číst více
Foto: Petr1888 / Wikimedia Commons (CC BY-SA 3.0)

Úspěšná misie poličského muzea – příklad hodný následování

Dlouhodobým cílem Městského muzea a galerie Polička je přibližovat dětem z mateřských školek, žákům i studentům témata z historie, národopisu či umění.  V době „covidové“, kdy bylo pro školy i školky náročnější vydat se do muzea, obrátili gard. Místo zvaní...

Číst více