
Pozornému kolemjdoucímu nemohlo uniknout, že před pár dny zmizelo z fasády jedné z moderních budov na pražské Florenci logo hotelu Jurys Inn, resp. že bylo vystřídáno logem Botanique Hotelu Prague. To je ovšem jen jeden z průvodních jevů právě probíhajícího rebrandingu tohoto čtyřhvězdičkového hotelu. O detailech nového konceptu, stejně jako o blížící se rekonstrukci, jsme hovořili s ředitelem hotelu Tomášem Nesvorným.
Po deseti letech jste se rozhodli opustit náruč mezinárodního řetězce a vydat se neprošlapanou pěšinou samostatného hotelu. Proč?
Současný majitel hotelu, tedy indonéská investiční společnost Asia Core Properties, se rozhodl, že vzhledem ke změnám v rámci struktury Jurys Inns a jejich zařazení pod Leonardo Hotels nechce pokračovat v manažerské smlouvě, která tedy po deseti letech úspěšně vypršela. A my jsme dostali za úkol najít alternativní řešení. Prvotně jsme zvažovali i nákup franšízy některého řetězce, nakonec jsme se ale rozhodli vydat vlastní cestou a přijít s něčím novým, co výhledově nemusí být pouze lokálního rázu. V té době jsme již měli rozpracovanou přístavbu hotelu s architektonickým studiem Lábus a na stole „herbářový“ design navržený pro hotel studiem Olgoj Chorchoj. Ke spolupráci na hledání jména jsme tak dále přizvali Studio Marvil, a po zajímavé kreativní cestě hledání nového příběhu jsme tak přišli se značkou Botanique a se zcela novým lifestylovým konceptem. S konceptem, který se možná bude v příštích letech replikovat do dalších evropských destinací, na jejichž hotelových trzích společnost Asia Core Properties nyní hledá nové investiční příležitosti.
Takto budou po renovaci vypadat hotelové pokoje
|
Takže jste se odtrhli od jednoho řetězce, abyste se ve finále stali prvním článkem nového…
I tak by se to dalo pojmenovat. Součástí zadání bylo vytvořit koncept, který by se dal případně přenést dál.
Jak byste stručně popsal koncept Botanique Hotelu?
Snažíme se být lifestylovým hotelem s maximálním zaměřením na komfort a potřeby hosta, který nabídne příjemné prostředí inspirované přírodou v kombinaci s funkční technologií. Vycházíme z toho, co od nás host nejvíce očekává, resp. co v dnešní přetechnizované době nejvíce potřebuje. Prakticky se to projevuje třeba v tom, že každý host dostane po příjezdu do hotelu zdarma vodu a přírodní kosmetiku v bateriích. Velkou pozornost jsme věnovali výběru nových postelí a lůžkovin, instalovali jsme nové chytré televizory a upgradovali síť Wi-Fi, aby si hosté mohli streamovat z internetu hudbu a další obsah dle vlastního výběru. Soustředíme se i na maximální zjednodušení rezervačního procesu či komunikace s hostem. Aktuálně třeba hledáme nejlepší řešení pro digitalizovaný check-in a check-out proto, aby se náš team více než procesu mohl věnovat hostovi samotnému. Rádi bychom se dostali například do fáze, kdy budeme s hostem komunikovat přes WhatsApp. Celé je to o tom, že nechceme být jedním z nekonečné řady čtyřhvězdičkových hotelů v Praze. Naší snahou je, abychom hostům nabídli komfort a kvalitu za přijatelné ceny.
Projeví se nějak nový koncept na podobě pokojů?
Ano, v zimě bychom rádi zahájili rekonstrukci ubytovací části. Chceme přinést úplně nový koncept ubytování v přírodních barvách, který nikdo v Praze nemá, opět zaměřený na přidanou hodnotu pro hosta. To jsou detaily jako vzdušnost pokoje, malá sofa pro odpočinek místo zbytečné židle, na které stejně nikdo nikdy nesedí, dostatek zásuvek pro dobíjení telefonů či notebooků, světelnost, zkrátka drobnosti, které ve finále rozhodují o tom, jak bude host s pokojem spokojen. Rekonstrukce se dočkají i hotelové koupelny. Aktuálně pracujeme na vzorových pokojích.
Jakmile bude renovace dokončena, rádi bychom se zaměřili na další rozvoj konceptu jako takového. Chtěli bychom se mj. svézt na environmentální vlně a změnit způsob nakládání s plasty, jednorázovými obaly apod.
 |
 |
Nový design staví na jednoduchosti a účelnosti
|
Změna konceptu je už nyní patrná třeba v recepci
|
Kdy se budou moci hosté ubytovat v renovovaných pokojích?
Počítáme s tím, že první rekonstruovaná patra bychom měli veřejnosti představit na jaře příštího roku.
Změní se něco na gastronomickém konceptu vašeho hotelu?
Konceptu jako takového se plánované změny úplně nedotknou, změní se ale prostředí. S architektonickým ateliérem Lábus a studiem Olgoj Chorchoj připravujeme změnu celého konceptu lobby. Mimo jiné tam přivedeme denní světlo a celý prostor rozčleníme do tří útulnějších částí, které budou po celý den žít. Součástí bude vedle recepce bar s možností posezení na pohodlných pohovkách. Tedy místo, kam bude host chtít z pokoje přijít a být jeho součástí. Bude mít šanci odpočinout si u sklenky něčeho dobrého, pohovořit s kolegy či přáteli, ale stejně tak třeba nerušeně pracovat na notebooku. A třetí částí bude naše oblíbené bistro, stavějící jako doposud na jednoduchém a rychlém zpracování kvalitních a čerstvých surovin.
V minulém vydání se mohli čtenáři mimo jiné dočíst, že kromě renovace chystáte také rozšíření hotelu o 55 nových pokojů a konferenční prostory. Můžete prozradit detaily?
Hotel by se měl rozšířit o novou část, která vyroste na místě dnešní opuštěné budovy v Pobřežní ulici. Po tomto rozšíření bude mít hotel celkovou kapacitu asi 270 pokojů a bude disponovat rozšířeným konferenčním centrem, které bude podporovat celoroční vytížení. Půjde o nový velký konferenční sál, který bude možné mobilními příčkami rozdělit na tři místnosti, a o foyer, které nám dosud chybělo.
Botanique Bar, místo pro odpočinek i klidnou práci
|
Kdy budete mít hotovo?
Počítáme s termínem dokončení v roce 2022, byť se to může při současné rychlosti vyřizování stavebních povolení v Praze zdát jako poměrně ambiciózní cíl. Každopádně věřím, že výsledek všechny naše hosty jednoznačně příjemně překvapí.
Podepíše se změna konceptu na struktuře klientely?
Změna by neměla být radikální, ale určitě k ní dojde. Po odtržení od Jurys Inns nebudeme tak viditelní na britském trhu, a patrně přijdeme o určitou část tamní klientely. Na druhou stranu očekávám, že budeme zajímavější pro potenciální hosty, kteří hledají něco zajímavého, netypického a nezávislého. Slibuji si například, že se nám podaří více oslovit německou či jinou evropskou klientelu. A s tím, jak přibývají přímé letecké linky mezi USA a Českou republikou, roste v Praze počet amerických turistů, takže očekávání máme i v tomto směru.
A díky konferenčnímu zázemí byste měli být zajímavější i pro pořadatele konferencí, a to jak zahraniční, tak tuzemské…
Ano, konferenční klientela je pro nás pochopitelně zajímavá. Věřím, že se nám podaří přilákat pořadatele větších akcí, pro které jsme zatím neměli dostatečné prostory. Naší devízou v oblasti konferenčního průmyslu ale bude umístění nedaleko nově otevřené víceúčelové haly O2 Universum – pro pořadatele tamních akcí budeme jedním z nejpřístupnějších hotelů. Karlín je také jednou z nejdynamičtěji se vyvíjejících pražských čtvrtí, kam se stěhuje více a více korporátních klientů, čehož bychom chtěli samozřejmě využít a s naším novým produktem se stát jejich volbou číslo jedna.
Foto a vizualizace: Botanique Hotel Prague
