www.jdemenabezky.cz | webová aplikace pro milovníky bílých stop v turistické destinaci Jeseníky napříč kraji

Projekt byl přihlášen do kategorie: Nejlepší e-projekt

Projekt: www.jdemenabezky.cz | webová aplikace pro milovníky bílých stop v turistické destinaci Jeseníky napříč kraji.

Od: Jeseníky – Sdružení cestovního ruchu, z.s., Palackého 1341/2, 790 01 Jeseník, IČ: 68923244

E-mail: rak@jeseniky.cz

Tel: 00420773771733

O projektu www.jdemenabezky.cz | webová aplikace pro milovníky bílých stop v turistické destinaci Jeseníky napříč kraji.:

Popis projektu: Pomoci nového webového portálu jdemenabezky.cz chceme ukázat, kde jsou aktuálně upravené lyžařské tratě v Jeseníkách. Při tvorbě jsme vycházeli z prostředí údržby, která je pro naše sdružení dobře známá.

Chtěli jsme tedy kromě klasického záznamu kudy projela rolba, ukázat také v jakém stavu stopa je, kde zaparkovat a odkud na trasy vyrazit, kde jsou zajímavé výhledy, kde si dát pozor a kde se těží dřevo, kde je ideální stopa na skate nebo klasiku a kde si dát občerstvení.

Všechny informace jsou rozčleněny dle oblastí pro snadnější vyhledávání. K těmto oblastem si můžete přečíst o aktuální údržbě a aktuální  teplotě, která je pro každého běžkaře velmi užitečná pro správné mazání lyží. Celé rozhraní je uživatelsky upraveno pro snadné filtrování informací, které jsou aktualizovány přímo rolbaři. Kromě toho své příspěvky mohou vkládat i sami běžkaři a doporučit tak nebo ne ostatním danou trasu či lokalitu. Aplikace tak dostává sociální rozměr.

Projekt je navázán na udržitelný turistický ruch v destinaci a počítá se spolupráci s danými orgány (CHKO, Lesy ČR…). Na portále jsou tak vyznačeny jen schválené trasy a jejich průjezdy. Partneři webového portále je skupina ČEZ, společnost KILPI a další.

Webový portál je přizpůsoben pro mobilní zařízení a obsah je propojen se stávajícím portálem www.jeseniky.cz. Na sociálních sítích je v rámci fb profilu diskuse o funkčnosti a do vývoje  jsou zapojeni místní aktéři cestovního ruchu a nadšeni z řad běžkařů.  Webový portál je propojen z dalšími produkty jako je skibus a sbírka pro údržbu lyžařských běžeckých tras. Zatím je pouze česká verze, ale již se dokončuje polská a anglická verze webového portálu.

Cíl projektu: Přehlednou online formou informovat o aktuálním stavu lyžařských běžeckých stopách v turistické destinaci Jeseníky napříč kraji.

Použité nástroje: Pro projekt jsou využity hlavně on-line nástroje jako facebook a jeho PPC reklama. Dále byl projekt prezentován v pořadech zabývajících se turistikou a běžkováním – Toulava kamera a Běžkotoulky. Nesmíme zapomenout ani na rozhlas – kde je server promován jako partner pořadu Od Pradědu na Hanou. Na současnou zimní sezonu je připravena masivní kampaň na podporu webového portálu v celkové hodnotě cca 280 tis Kč. Inzerce, bardové plochy, online kampaň, kampaň na sociálních sítích, další pořady a videostop.

Rámcový rozpočet: Rozpočet projektu je zatím v celkové výši 473 000 Kč. Hlavním položkami je vytvoření webového portálu, provoz GPS systému, mzdové náklady a propagace. Vytvoření portálu – 293 000 Kč, GPS systém – 67 000 Kč, Mzdové náklady 48 000 Kč, Propagace projektu – 65 000 Kč.

Dosažené výsledky:V průběhu prvního spuštění bylo na portále 1 033 návštěvníků za víkend a tato statistika každý týden roste. Dnes je jich už 12 230 za víkend.

SOUBORY A PŘÍLOHY:

https://drive.google.com/drive/u/3/folders/1–zMh-nmoGNkH5oLGp-SgWBbEalT2He2

Odkazy:

http://www.jdemenabezky.cz

https://www.facebook.com/Jdemenabezky-105808244967300

Nejnovější články z rubriky

Foto: Shutterstock.com

Tři pilíře německé propagace a pár zajímavých čísel

Nejen tři inspirační videa, ale i zajímavá čísla o turistice z České republiky představil minulý týden ředitel Německé turistické centrály (DZT) v Praze Jan Pohaněl na setkání s novináři.

Číst více
Foto: DMO Český Krumlov Region

Web destinace Český Krumlov Region uspěl ve Zlatém erbu

Webové stránky destinace Český Krumlov Region zabodovaly jako jedny z nejlepších v republice v soutěži Zlatý erb. V kategorii měst a obcí se umístily na druhé příčce v rámci Ceny místopředsedy vlády pro digitalizaci za nejlepší turistickou prezentaci. Ocenění se předávala...

Číst více
Foto: TO Pardubicko

Na Pardubicku jednali o výběru poplatků z pobytu i moderních technologiích

V Pardubicích se včera sešli místní aktéři cestovního ruchu. Debatovali například o moderních technologiích v turismu nebo o výběru poplatků z pobytu. Pravidelné jednání uspořádala už pošesté oblastní organizace cestovního ruchu s názvem Pardubicko - Perníkové srdce Čech.

Číst více